Voditeljica projekta
Daria Ložnjak Dizdar
Istraživači
Marko Dizdar
Ivan Drnić
Julie Dunne
Aleksandar Kapuran
Snježana Karavanić
Janja Mavrović Mokos
Petra Rajić Šikanjić
Katharina Rebay-Salisbury
Christophe Snoeck
Joanna Sofaer
Dr. sc. Daria Ložnjak Dizdar (Zagreb, Hrvatska) je viša znanstvena suradnica Instituta za arheologiju. Istražuje pogrebne običaje, idenititete, dobne skupine unutar zajednica i rituale brončanog i željeznog doba. Sudjeluje u arheološkim istraživanjima u kontinentalnoj Hrvatskoj. D. Ložnjak Dizdar koordinira projektne aktivnosti, provodi arheološka iskopavanja i interpretaciju djetinjstva u kasnobrončanodobnim i stariježeljeznodobnim zajednicama.
http://www.iarh.hr/hr/djelatnici/daria-loznjak-dizdar/
Dr. sc. Marko Dizdar (Zagreb, Hrvatska) je znanstveni savjetnik Instituta za arheologiju. Istražuje protopovijesne zajednice te analizira različite koncepte njihova identiteta u Karpatskoj kotlini. Sudjeluje i vodi brojna arheološka iskopavanja (Ilok, Zvonimirovo, Sotin, Batina). Marko Dizdar je zadužen za provedbu arheoloških iskopavanja, te analizu djetinjstva tijekom željeznog doba, posebno na nalazištu Zvonimirovo.
http://www.iarh.hr/hr/djelatnici/marko-dizdar/
Dr. sc. Ivan Drnić (Zagreb, Hrvatska) je viši kustos Arheološkog muzeja u Zagrebu. Bavi se željeznim dobom, romanizacijom, temama trgovine i razmjene, keramike, metalnim predmetima, arheometalurgijom i arheološkom metodologijom. Njegov zadatak je analiza predmeta povezanih s djecom iz željeznog doba te interpretacija djetinjstva tijekom željeznog doba.
http://www.amz.hr/hr/muzej/strucni-odjeli/pretpovijesni-odjel/strucni-djelatnici/
Dr. sc. Julie Dunne (Bristol, Ujedinjeno Kraljevstvo) je asistentica/poslijedoktorandica u Odjelu za organsku geokemiju na Sveučilištu u Bristolu. Julie Dunne ima široke znanstvene interese koji uključuju rad na projektima s arheološkom keramikom, tlom i sedimentima, biljnim materijalima, katranima i smolama,koprolitima i drugim organskim materijalima pronađenim na arheološkim nalazištima. Julie Dunne će biti zadužena za provedbu analize organskih ostataka na stjenkama keramičkog posuđa kojima su se služila djeca.
http://www.bris.ac.uk/chemistry/research/ogu/people/dunne.html
Dr. sc. Aleksandar Kapuran (Beograd, Srbija) je viši znanstveni suradnik u Arheološkom institutu u Beogradu. Bavi se prapovijesnom arheologijom, osobito brončanim i željeznim dobom, bakrom, ranom bakrenom i brončanom metalurgijom. Iskopava na brojnim prapovijesnim lokalitetima u Srbiji i jugoistočnoj Europi, aotkrio je dječji grob u Mokranjskim Stenama kod Negotina. Bit će zadužen za analizu djetinjstva na osnovi podataka s objavljenih nalazišta Doroslovo, Stubarlija i Pećine te će biti uključen u definiranje djetinjstva tijekom željeznog doba.
http://www.ai.ac.rs/istrazivacki_projekti?K=5&ID=28
Dr. sc. Snježana Karavanić (Zagreb, Hrvatska) je viša znanstvena suradnica Instituta za arheologiju. Istražuje prapovijesnu arheologiju, osobito brončano doba, naselja, keramiku, metalurgiju, tehnologije i komunikacije. Bit će zadužena za analizu tragova djetinjstva u kasnom brončanom dobu, a sudjelovat će i u pisanju popularne publikacije o protopovijesnom djetinjstvu namjenjene djeci.
http://www.iarh.hr/hr/djelatnici/snjezana-karavanic/
Dr. sc. Janja Mavrović Mokos (Zagreb, Hrvatska) je docentica na Odsjeku za arheologiju, Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu. Istražuje brončano doba, infrastrukture naselja i tipologija keramičkog materijala. Tijekom projekta bit će zadužena za analizu tragova igre u djetinjstvu tijekom kasnog brončanog doba.
https://arheo.ffzg.unizg.hr/wp-content/uploads/2014/10/CV_Mavrovic_-Mokos.pdf
Dr. sc. Petra Rajić Šikanjić (Zagreb, Hrvatska) je viša znanstvena suradnica Instituta za antropologiju. Njezin znanstveni interes su bioarheološke analize ljudskih osteoloških ostataka od prapovijesti do modernog doba, paleopatologija i analiza spaljenih ljudskih ostataka. Na projektu provodi antropološke analize osteoloških ostataka s naglaskom na analizu dobi i patološke promjene.
https://inantro.hr/profili-zaposlenika/dr-sc-rajic-sikanjic/
Dr. sc. Katharina Rebay-Salisbury (Beč, Austrija) je voditeljica istraživačke grupe u Institutu za orijentalnu i europsku arheologiju Austrijske akademije znanosti u Beču. Njezini znanstveni interesi su arheologija ljudskog tijela, rod, identitet i osobnost, što uključuje razumijevanje čovjeka kao biološkog i kulturnog bića. Radi na interpretaciji pogrebnih varijacija, istražujući rod i društvenu stratifikaciju u starijem željeznom dobu istočne Austrije i širenje spaljivanja u kasnobrončanodobnoj Europi. U sklopu projekta bit će zadužena za kombiniranu analizu prehrane djece i mobilnost mlađih osoba te kritičku evaluaciju projekta tijekom provedbe.
https://www.orea.oeaw.ac.at/das-institut/team/rebay-salisbury-katharina/
Dr. sc. Christophe Snoeck (Brussel, Belgija) je poslijedoktorand i profesor na Vrije sveučilištu u Brusselu. Christophe Snoeck kombinira svoju multidisciplinarnu ekspertizu u poljima arheologije i geokemije u odgovorima na ključna arheološka pitanja. Njegova inovativna izotopska istraživanja na spaljenim kostima iz arheoloških konteksta učinila su mogućima izdvajanje informacija o geografskom porijeku spaljenih pokojnika. U sklopu projekta provodit će analize stabilnih izotopa osteološkog materijala.
https://we.vub.ac.be/en/christophe-snoeck-2
http://chsnoeck.wixsite.com/christophesnoeck
Prof. dr. sc. Joanne Sofaer (Southampton, Ujedinjeno Kraljevstvo) je profesorica arheologije na Sveučilištu u Southamptonu. Bavi se europskom prapovijesti, arheologijom tijela i društvenim identitetima, uključujući djecu i djetinjstvo, kreativnost, zanat i inovacijski procesi, bavi se prošlošću kao inovacijom za suvremenu kreativnu praksu te arheologijom kao društvenim benefitom. Bit će zadužena za analizu tragova rada djece kao i teorijski doprinos tumačenju projektnih rezultata te kritičku evaluaciju projekta tijekom provedbe.
https://www.southampton.ac.uk/archaeology/about/staff/jrsd.page